PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY Víno, vinařství a turistika - HLAVNÍ STRANA PREZENTACE 1 Vinařská oblast Morava Vinařská oblast Čechy
Vinařská turistika
Vinařská oblast Čechy
Vinařská oblast Morava
Česká vína
Moravská vína
Vinařství
Producenti vína
Vinařské stezky
Cech českých vinařů
Svaz moravských vinařů
Vinné sklepy
Vinotéky
Vinárny
Gastronomické speciality
Folklorní akce a festivaly
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
ČESKÁ REPUBLIKA
Služby pro turisty
Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Turistika
Sport a relaxace
Ubytování
Stravování
Lázeňská zařízení
Přírodní zajímavosti
Chráněná krajinná území
Jeskyně a propasti
Naučné stezky
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference

Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
Království perníku

Uznání a ocenění Mikulovských vín [ Vinařství ]

Uznání a ocenění Mikulovských vín

Na XXX. ročníku Valtických vinných trhů v roce 1997 získaly výrobky akciové společnosti Víno Mikulov tři zlaté medaile a šumivé víno Venuše i cenu starosty města Valtice za nejvýše ohodnocený sekt.

O rok později se na těchto trzích dostalo Vínu Mikulov ocenění v podobě zlaté medaile za výrobek Metropol bianco 1996, Sauvignon 1989, stříbrné medaile za výrobek Mikulovská romance 1997 a Metropol rosso 1996. Další cenu si odnesl sekt Venuše 96.

V aukci archivních vín na výstavě VINEX 98 bylo Rulandské bílé r. 1951 z archivních sklepů a.s. VÍNO Mikulov nejdráže vydraženo, a to za částku 19.000,- Kč.

Výstava vín z Podpálaví na jaře roku 1998 nám přinesla 1.místo za Svatovavřinecké a Porugal modrý. Na Valtických vinných trzích 98 získal náš Metropol Bianco stříbrnou medaili. Bronzovou medaili získalo naše známkové víno Mikulovská romance .

V závěru roku 1997 byla ve spolupráci s a.s.Bohemia Sekt slavnostě otevřena reprezentativní Vinotéka v Mikulově. Zákazníci zde oceňují širokou nabídku výrobků obou společností a dokonalý servis zahrnující možnost ochutnávky jednotlivých výrobků, pestrý výběr dárkových balení i vinařských suvenýrů. Novinkou je zavedení zásilkové služby, která nabízí sortiment speciálních vín nejen z a.s. Víno Mikulov, ale i z celého uskupení kolem a.s. Bohemia Sekt Starý Plzenec.

V roce 2001 získala společnost Víno Mikulov na Valtických vinných trzích stříbrnou medaili za aperitiv Metropol Bianco, bronzové medaile za Cabernet Moravia ročník 1999 a Mikulovskou Romanci červenou i bílou. Diplom obdržela za Frankovku pozdní sběr 2000, Zweigeltrebe 2000 a Metropol Rosso 2000.

Společnost Víno Mikulov zaznamenala počátkem roku 2002 úspěchy v rámci 10. ročníku mezinárodního vinařského veletrhu Vinex 2002, když v kategorii sektů obsadila druhou příčku se šumivým vínem Venuše mikulovská brut a v kategorii červená vína získala třetí místo s Frankovkou - pozdní sběr ročník 2000 značky Víno Mikulov Sommelier Club.

UMÍSTĚNÍ

DALŠÍ INFORMACE: http://www.bohsekt.cz

Typ záznamu: Vinařství
AKTUALIZACE: uživatel č. 705 org. 2, 16.03.2004 v 11:59 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®