PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY Víno, vinařství a turistika - HLAVNÍ STRANA PREZENTACE 1 Vinařská oblast Morava Vinařská oblast Čechy
Vinařská turistika
Vinařská oblast Čechy
Vinařská oblast Morava
Česká vína
Moravská vína
Vinařství
Producenti vína
Vinařské stezky
Cech českých vinařů
Svaz moravských vinařů
Vinné sklepy
Vinotéky
Vinárny
Gastronomické speciality
Folklorní akce a festivaly
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
ČESKÁ REPUBLIKA
Služby pro turisty
Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Turistika
Sport a relaxace
Ubytování
Stravování
Lázeňská zařízení
Přírodní zajímavosti
Chráněná krajinná území
Jeskyně a propasti
Naučné stezky
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference

Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
Království perníku

Gurmánská stezka [ Naučná stezka ]

GURMÁNSKÁ STEZKA vás provede západním okrajem Železnohorského regionu a je cestou za dobrým jídlem a pitím spojené s poznáváním krás Železných hor. Putování kopíruje zavedené cyklostezky i značené turistické cesty, které nejsou pro automobily. Lze ji rozdělit na kratší úseky, spojit s prohlídkou přírodních či historických zajímavostí v regionu.


Stezka pomyslně začínáv Hostinci Pod Drnem v Hoješíně, kde můžeme ochutnat na venkovním grilu „Hoješínskou placku“. Z Hoješína se vydáme kolem Sečské přehrady směrem na Kraskov, kde najdeme černou kovárnu a úrodná pole bratrů Navrátilů. Z Kraskova se vydáme do Třemošnice, kde nás lákají k prohlídce komíny Berlovy vápenky – vzácné technické památky. Nad ní se v kopci tyčí rozbořené stěny hradu Lichnice. Z rozhledny Milada na Lichnici vychutnáme Železné hory z ptačí perspektivy. Po návštěvě Lichnice se vydáme směrem na Rudova Lovětínskou roklí se dostaneme k Žlebským Chvalovicím, kde se zastavíme v minipivovaru pana Jaroslava Kutílka. Z Chvalovic pokračujeme po zvlněném úbočí Železných hor do Licoměřic podívat se na rodinnou biofarmu bratrů Vašíčkových. Z biofarmy stoupáme dále k Památníku obětem 2. světové války nad Licoměřicemi. Cesta nás převede přes hřeben Železných hor k Březince. Za Březinkou směrem na Hošťalovice odbočíme dolů do Bukoviny u Přelouče a Hostince Ve Starém mlýně. Až ochutnáme štrúdl vydáme se přes Rašovy směrem do Choltic. Zde nás u pana Raby čeká Choltická zabijačka a pochoutky z grilu. Pod korunami starých zkroucených dubů Choltické obory dojedeme až k zámku a na závěr cesty ochutnáme v zámecké restauraci lahodná medová žebra a choltické koláčky z kynutého těsta.  Duševně se můžeme občerstvit v oboře nebo v barokní kapli sv. Romedia. Zámek nabízí vlastivědné muzeum a expozici černého divadla. Aktuální akce od uvedených producentů najdete v měsíčním kalendáři akcí Železnohorského regionu, který je ke stažení na webu www.zeleznohorsky-region.cz.
Dostupnost produktů si ověřte na webu producentů a dohodněte si přesný čas návštěvy!

UMÍSTĚNÍ

ukázat na mapě

Hledej další objekty v okruhu do km

Typ záznamu: Naučná stezka
AKTUALIZACE: správce systému (Mikroregion Podhůří Železných hor) org. 127, 09.02.2022 v 10:05 hodin
Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®