PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY Víno, vinařství a turistika - HLAVNÍ STRANA PREZENTACE 1 Vinařská oblast Morava Vinařská oblast Čechy
Vinařská turistika
Vinařská oblast Čechy
Vinařská oblast Morava
Česká vína
Moravská vína
Vinařství
Producenti vína
Vinařské stezky
Cech českých vinařů
Svaz moravských vinařů
Vinné sklepy
Vinotéky
Vinárny
Gastronomické speciality
Folklorní akce a festivaly
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
ČESKÁ REPUBLIKA
Služby pro turisty
Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Turistika
Sport a relaxace
Ubytování
Stravování
Lázeňská zařízení
Přírodní zajímavosti
Chráněná krajinná území
Jeskyně a propasti
Naučné stezky
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference

Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
Království perníku

Bohemia Sekt, Českomoravská vinařská akciová společnost [ Vinařský podnik či producent ]

bankovní spojení: KB a.s.
číslo účtu: 5603-361/0100

Bohemia Sekt
Dnes najdeme ve Starém Plzenci, možná na stejném místě jako před stovkami let, vinné sklepy patřící společnosti Bohemia Sekt, Českomoravská vinařská a.s. Desetimetrová hloubka, rozloha 3.800 čtverečních metrů, konstantní teplota - to jsou ideální podmínky pro zrání vína. Právě zde se spojuje vinařská tradice se špičkovou technologií světové úrovně.

Zkušenosti, které zde před více než padesáti lety předával známý vinařský odborník Louis Girardot z kraje Champagne ve Francii, našly ve Starém Plzenci pozorné posluchače a tvůrčí pokračovatele.Vinařské uskupení Bohemia Sekt, jehož součástí jsou společnosti Víno Mikulov a Révovin Velké Bílovice, Českomoravské vinné sklepy Sedlec u Mikulova a Bzenecká vinohradnická společnost je nejvýznamnějším a největším producentem vín v České republice s objemem produkce přes 23 milionů lahví vín a tržbami cca 1,6 miliardy korun.

Ocenění a medaile z mezinárodních veletrhů a výstav svědčí o vysoké kvalitě a chuťové výjimečnosti těchto vín. Šumivá vína Bohemia Sekt byla zařazena do nápojových lístků gastronomických zařízení Pražského hradu a jsou s úspěchem podávána při významných akcích pořádaných Kanceláří prezidenta republiky a diplomatickými službami. Jsou exportovány do čtrnácti zemí světa, kde si získávají příznivce a obdivovatele.Kolekce téměř šedesáti produktů akciové společnosti Bohemia Sekt je popravdě bohatá. Najdeme v ní vedle šumivých vín také svěží, přírodní vína oceňovaná odborníky i laiky sestavovaná z těch nejkvalitnějších odrůd, lehké alkoholické nápoje Avanti a v neposlední řadě také oblíbená dezertní vína. Pro nejnáročnější příznivce vín je kolekce doplněna o nabídku výjimečných archivních vín z jihomoravských vinařských oblastí. Na sklonku roku 1998 byl v Obecním domě v Praze slavnostně pokřtěn Bohemia Sekt 2000, lahodné šumivé víno stvořené pro nové tisíciletí.

Jedním z důležitých předpokladů vysoké kvality všech výrobků jsou vína z jihu Moravy. Výběr vín patří zkušeným sklepmistrům. Tito "umělci sektů a vín" používají při své práci cit vypěstovaný mnohaletou praxí, tradiční metody a zkušenosti předávané z generace na generaci, spojené se špičkovou technologií. Jejich práce má jediný cíl: nabídnout všem příznivcům vína kvalitní a lahodné nápoje umocňující jedinečnost okamžiku, když se sklenička dotkne úst.

Počátkem roku 2001 uskupení Bohemia Sekt představilo na tiskové konferenci dlouhodobou strategii uskupení zaměřenou na upevňování a posilování pozice uskupení, profilování akciové společnosti Bohemia Sekt ve Starém Plzenci jako renomovaného výrobce šumivých vín a akciové společnosti Víno Mikulov jako nejvýznamnějšího výrobce révových tichých vín v České republice.

V průběhu roku 2001 byla v rámci vlastního rozvoje uskupení úspěšně dokončena koncentrace výroby do dvou výrobních center - do Starého Plzence, které se nyní specializuje pouze na výrobu šumivých vín a do Mikulova, kam byla přesunuta produkce tichých vín. Do rozšíření a modernizace kapacit ve Starém Plzenci bylo investováno více než 100 miliónů korun.

Velkou radost přinesly společnosti Bohemia Sekt výsledky letošního ročníku soutěže Grand Prix Vinex 2002, kdy ovládla kategorii sektů a se svými produkty obsadila tři nejvyšší příčky. Vítězem mezi sekty se stal Bohemia Sekt Prestige demi sec, po němž následovalo šumivé víno Venuše brut ze společnosti Víno Mikulov a třetí místo získal opět sekt ze Starého Plzence Chateau Radyně brut.

KONTAKTNÍ ADRESA:

Bohemia Sekt, Českomoravská vinařská akciová spole
Starý Plzenec
332 02 Starý Plzenec
Česko (CZ)
tel: (+420) 377 197 111
(+420) 602 394 364
fax: (+420) 377 965 048, 377 966 647

UPŘESŇUJÍCÍ ODKAZY

UMÍSTĚNÍ

DALŠÍ INFORMACE: http://www.bohSEKT.cz

AKTUALIZACE: Ladislav Hollý (archívní záznam) org. 2, 03.05.2004 v 21:04 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®